Funkce CNC programování v Autodesk PowerMill

PowerMill je vysoce hodnocený software pro CNC programování tvarově složitých dílců a objemných 3D modelů, zejména pak pro programování 5osých frézovacích center, CNC průmyslových robotů a frézovacích center se soustružnickými cykly.

Přehled novinek ve verzi 2024
Přehled novinek ve verzi 2023
Přehled novinek ve verzi 2022
Přehled novinek ve verzi 2021

Vysokorychlostní frézování

HSM strategie hrubování
Minimální opotřebení, minimální strojní čas, maximální efektivita. To vše díky pokročilým nástrojům pro HSM frézování, včetně rozjíždění z předvrtaného místa.

Vynikající povrchy po dokončení
Vyberte si z desítek různých strategií, které vám zajistí vždy ty nejlepší povrchy.

Frézování žeber
Automatické detekování mezi-žeberních oblastí dokáže vytvořit program pro složitý dílec během chvilky. Jedná se o výbornou levnou alternativu k EDM hloubení.

Import jakýchkoliv dat
Ať jsou data pro import téměř v jakémkoliv stavu, PowerMill si s nimi poradí. Pracuje s plochami, solidy i sítí, jako např. STL modely.

5osé frézování

Nastavení 5 os
PowerMill nabízí maximální kontrolu nad nastavením 5osé dráhy nástroje. Včetně náklonu, vyhnutí se kolizím při vyklonění, editací více-osých nájezdů apod.

Plná kontrola
Aby bylo možné obrobit všechny modely, obsahuje PowerMill mnoho možností nastavení osy nástroje, jako je fixní vyklonění, zamezení přílišného kývání apod.

3+2 frézování
Pro 5osé polohování má PowerMill možnosti nastavení pevné osy frézování, i vyhledání všech úhlů děr.

Správa nástrojů
V PowerMillu je možné nastavit libovolný nástroj, tedy i tvarový nástroj z křivky. Možností je opravdu hodně. Navíc jakýkoliv tvar nástroje je podporován ve 3 i v 5 osách.

Plná kontrola a optimalizace

Optimalizace drah
Pro hladší pohyby stroje, méně “cukání” a pro vynikající výsledné povrchy je možné v PowerMillu nastavit plynulosti, vyhlazení i jiné rozdělení bodů dráhy, včetně možnosti převedení na úsečky, oblouky apod.

Nájezdy a spojky
Když půjdeme do detailů, v PowerMillu můžeme upravovat každý nájezd nebo spojku zvlášť. Navíc při změně nájezdů se nepřepočítávají celé dráhy. Proto je PowerMill tak rychlý.

Seřizovací listy
Díky podpoře HTML šablon lze výstupní dokumentaci plně přizpůsobit – do rozsáhlé dokumentace nebo jedné stránky. Celý dokument lze snadno elektronicky sdílet.

NC kódy, kterým můžete věřit
Jednoduchá správa postprocesorů, snadná úprava pomocí vestavěné aplikace a možnost režimu ladění minimalizuje chyby v našich postprocesorech.

Simulace a verifikace

Simulace se strojem
V PowerMillu je možné simulovat všechny pohyby, včetně přejezdů s 3D modelem stroje. Všechny pohyby jsou kontrolovány na všechny kolize.

Simulace kvality plochy
Vestavěná simulace umí zobrazit reálnou renderovanou výslednou kvalitu ploch po obrábění.

Dynamické nastavení stroje
V PowerMillu je možné myší interaktivně nastavit polohu nástroje a trasováním myší zjistit bezkoliznost nastavení.

Externí verifikace
PowerMill obsahuje export do externích verifikačních nástrojů, jako CGTech Vericut nebo Fidia ViMill.

SPOLUPRÁCE NA PROJEKTECH

PowerMill prohlížeče
Kompletní prohlížení projektu PowerMill, včetně simulace se strojem a kontroly kolize, na dalších PC (např. na dílně) bez nutnosti použití placené licence.

Sdílené pohledy
Publikujte pohledy projektu obrábění ve webovém prohlížeči, kde jej můžete zobrazit a přidávat k nim komentáře pro jednodušší komunikaci s dílnou nebo dodavateli.

Fusion 360
S každým předplatným PowerMill získáte také zdarma licenci moderního CAD\CAM Fusion 360, který výrazným způsobem rozšiřuje modelovací možnosti při práci s PowerMill.

Cloudové úložiště A360
Díky využití cloudového úložiště můžete jednoduše sdílet data s kolegy, popř. ověřit výsledky měření obrobku programovaného v PowerMill Ultimate.